Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.swidnica.praca.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
- filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych,
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Niezgodność z załącznikiem
- część załączonych plików do pobrania nie jest dostępnych cyfrowo,
- część dokumentów PDF jest niedostępna cyfrowo (skan dokumentów).
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej(docx).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest: Krzysztof Bober, krzysztof.bober@praca.swidnica.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 746462888. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie, mailem lub elektronicznie do kierownictwa naszego urzędu:
- pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 58-100 Świdnica lub osobiście w kancelarii,
- mailowo: sekretariat@praca.swidnicapl,
- na adres skrzynki ePUAP: /PUPSWIDNICA/SkrytkaESP,
- na adres skrzynki do e-doręczeń: AE:PL-51362-62023-DDWEW-11.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosićo interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Budynek, w którym znajduje się siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 5, 58-100 Świdnica przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo. Na poziomie parkingu, z lewej strony głównego wejścia do Urzędu, znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych, umożliwiający wjazd na parter Urzędu. Przed budynkiem Urzędu, w pobliżu wejścia dla osób niepełnosprawnych ruchowo wyznaczono dwa miejsca postojowe dla samochodów osób niepełnosprawnych.
Budynek, w którym znajduje się Filia w Świebodzicach, przy ul. Browarowej 1, 58-160 Świebodzice, nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia do budynku prowadzą schody. Osoby niepełnosprawne ruchowo chcące skorzystać z usług Filii w Świebodzicach proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 758540577 lub poprzez osobę trzecią w siedzibie Filii.
Budynek, w którym znajduje się Filia w Strzegomiu, przy ul. Bohaterów Getta 26, 58-150 Strzegom, nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku występują różnice poziomów. Osoby niepełnosprawne ruchowo chcące skorzystać z usług Filii w Strzegomiu proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 748553913 lub poprzez osobę trzecią w siedzibie Filii.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek PUP w Świdnicy wyposażony jest w windę. Na schodach zamontowane są poręcze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku.
Budynek Filii w Świebodzicach nie jest wyposażony w windę, pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, ale do wejścia prowadzą schody. Schody wyposażone są w poręcze. Nie jest wyznaczona toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Budynek Filii w Strzegomiu nie jest wyposażony w windę. W budynku występują różnice poziomów, co powoduje utrudnienia dla osób mających problemy z poruszaniem się. Nie jest wyznaczona toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W Urzędzie niemożliwa jest komunikacja za pomocą pętli indukcyjnej. W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem Urzędu w Świdnicy, w pobliżu wejścia dla osób niepełnosprawnych ruchowo wyznaczono dwa miejsca postojowe dla samochodów osób niepełnosprawnych.
Przed budynkami Filii w Świebodzicach i w Strzegomiu nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W Urzędzie w Świdnicy zatrudnionych jest dwóch pracowników przeszkolonych w stopniu podstawowym w zakresie języka migowego – kontakt z pracownikami w pok. nr 2.
W kontakcie z naszym urzędem osoby posługujące się językiem migowym chcące umówić się na spotkanie z udziałem tłumacza języka migowego, proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: wrsw@praca.gov.pl, sekretariat@praca.swidnica.pl. Zgłoszenie powinno zawierać informacje o preferowanej metodzie komunikacji (PJM, SJM, SKOGN) oraz krótki opis sprawy, której spotkanie będzie dotyczyło.
Powyższe zgłoszenie należy przesłać na minimum 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
Skorzystanie z usługi tłumacza PJM, SJM, SKOGN jest bezpłatne dla osoby będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2019 poz. 1172).
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Kontakt z PUP Świdnica możliwy jest poprzez:
- napisanie pisma/złożenie wniosku na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy, ul. Marii Skłodowskiej – Curie 5, 58-100 Świdnica;
- wysłanie maila na adres e-mail: wrsw@praca.gov.pl, sekretariat@praca.swidnica.pl;
- skontaktowanie się telefonicznie lub przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu 748561812; Filia Świebodzice: 748540577; Filia Strzegom: 748553913;
- skontaktowanie się osobiście zgłaszając się w siedzibie urzędu w godzinach urzędowania,
- możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego poprzez połączenia wideo z tłumaczem języka migowego - www.zielonalinia.gov.pl